Високоточне позиціонування в RTK в системі координат СК63 Надрукувати

... відтепер у Вас є можливість повністю відмовитись від виконання калібрування, спостережень на пунктах ДГМ та розрахунків параметрів ...

 Image

Шановні користувачі мережі ZAKPOS !


З січня місяця 2014 року мережа ZAKPOS пропонує Вам вперше в Україні новий сервіс щодо отримання високоточного результату в системах координат СК42/63 в режимі реального RTK по всій території України.

Даний сервіс реалізовано за допомогою стандартних трансформаційних повідомлень 1021,1023 у форматі RTCM 3.1. Отже, відтепер у Вас є можливість повністю відмовитись від виконання калібрування, спостережень на пунктах ДГМ та розрахунків параметрів трансформацій. Вам необхідно лише налаштувати відповідні проекції для систем координат СК42/63.

Для використання високоточного розв’язку в RTK в системах координат СК42/63 необхідна підтримка Вашим RTK-обладнанням формату RTCM 3.1, а саме підтримка вищезгаданих трансформаційних повідомлень 1021,1023.

Виробники RTK-обладнання й програмного забезпечення польових контролерів відповідну підтримку інтегрували під різними назвами – Trimble - «Выбор системы координат» - «Передаваемые RTCM-данные», Carlson SurvCE – опція – 1021-1027, Leica – аналогічно.


Image


Після активації відповідних опцій – вирішена головна задача, відтепер у Вас «на вході» при отриманні корекцій від ZAKPOS високоточна СК42 в Градусах. Відповідно для отримання результату в СК42/63 в метрах необхідно налаштувати лише проекції (Gauss–Krüger/Transverse Mercator).

Як відомо, в СК63 для території України використовується ШІСТЬ трьохградусних зон. Ці зони нумеруються від першої до шостої з наступними осьовими меридіанами: 23.5º для першої зони, 26.5º для другої й далі відповідно. Також від зони до зони буде змінюватись умовне зміщення на Схід: 1300000 для першої зони, 2300000 для другої й так далі. Інші налаштування проекцій однакові для всіх зон – масштабний коефіцієнт дорівнює одиниці, ширина зони 3º, відлік Широти від нуля, умовне зміщення на Північ -9214,692м.

В СК42 для території України використовується ЧОТИРИ шестиградусні зони. Ці зони нумеруються від четвертої до сьомої з наступними осьовими меридіанами: 21º для четвертої зони, 27º для п’ятої й далі відповідно. Також від зони до зони буде змінюватись умовне зміщення на Схід: 4500000 для четвертої зони, 5500000 для п’ятої й так далі. Інші налаштування проекцій однакові для всіх зон – масштабний коефіцієнт дорівнює одиниці, ширина зони 6º, відлік Широти від нуля, умовне зміщення на Північ - нуль.


Image


На скріншоті наведено приклад налаштування проекцій для отримання координат в системі координат СК63 для Закарпаття (перша зона).

В процесі роботи, при підтвердженні факту використання трансформаційних повідомлень, налаштування датума в задіяній системі координат буде проігноровано (по суті датум налаштованої в контролері системи координат буде заміщено датумом з трансформаційних повідомлень).

Для реалізації даного сервісу на серверах мережі ZAKPOS вся територія України, яка вписується в прямокутник з координатами 52.5º/22º - 40.5º/44.25º, була поділена на квадрати (умовно) розміром 18 на 18 секунд (п’ять тисячних градуса), на виході було отримано більше шести мільйонів ста тисяч вузлових точок (комірок).

Програмне забезпечення мережі ZAKPOS “бачить”, в якому квадраті з мільйонів працює користувач й унікально для кожної позиції користувача генерує параметри трансформації інтерполюючи значення у відповідних вузлових точках.

В зв’язку з величезним обсягом вхідної інформації, яку необхідно обробляти в режимі реального часу, практично миттєво, було прийняте рішення створити декілька умовних територій, кожна з яких обслуговуватиметься окремими генераторами трансформацій й відповідними точками монтування на кастері мережі ZAKPOS.

Було створено чотири умовні території – Захід, Центр, Схід й Південь.

Відповідно кожний тип точки монтування (VRS, VRSx й т.д.) отримав свій дублікат з відповідним суфіксом. Наприклад, точка монтування VRS_West – обслуговує Західну Україну, VRS_East – Східну Україну, VRS_Center та VRS_South Центральну та Південну відповідно.

Території побудовані з перекриттям в пів градуса по Широті та Довготі, що дозволяє уникнути помилки щодо обраної території в «прикордонних» районах – в зоні перекриття коректне рішення буде отримано від декількох відповідних точок монтування.

Проведене тестування зазначило цілком достатню швидкість роботи генераторів трансформацій на будь-який території України.

Умовний поділ на території стосується виключно роботи генераторів трансформацій, всі дані від всіх GNSS станцій в мережі ZAKPOS обробляються спільно й одночасно, відповідно мережевий розв’язок буде отримано від будь-якої точки монтування (VRS, VRSx, RTCM3Net й т.д.) на будь який території (залежить суто від покриття). Тобто, наприклад, в Харкові буде отримане повноцінне рішення від точки монтування VRS_West, але трансформаційні повідомлення сформовані НЕ будуть, для використання трансформаційних повідомлень в цьому випадку треба обрати точку монтування VRS_East.


Image


На наведеній Схемі умовно нанесені границі територій, координати територій зазначені в Градусах (десятинних долях градуса) у форматі широта/Довгота (підписи розміщено ближче до кутів прямокутників). Поділ на території був проведений з міркувань мінімального охоплення закордонних територій мінімальною кількістю прямокутників.


Гілка форуму щодо використання трансформаційних повідомлень тут:

http://eps.com.ua/phpbb/viewtopic.php?f=36&t=2865#p8614

 
< Попередня   Наступна >